Latvija runā Viedokļi

Eva Ciniņa un Edgars Ciniņš – Latvijas politikas melnās naudas mazgātāju pārītis; Vai nauda tiek atkal nesta politiskajām partijām

Edgars Ciniņš politikas aprindās ir bēdīgi slavens ar savu saistību ar melnās naudas un tā saucamo naudas čemodānu piegādāšnau politiskajām partijām Aivara Lemberga uzdevumā daudzus gadus atpakaļ. Šāda informācija izriet no Gitas Grasmanes lietas materiāliem (kas ir Gita Grasmane, skatīt zemāk).

Tieši Ciniņš esot bijis tas, kas bieži fiziski čemodānus vedis partiju cilvēkiem un tā saucamajiem stipendiātiem. Ciniņš ir precējies ar Evu Ciniņu – dāmu, kas arī piedzīvojusi savu daļu skandālu, un sabiedrībā zināma kā liela uzdzīvotāja un dārgu restorānu apmeklētāja. Eva Ciniņa savulaik strādaja Ventspils Hansabankas nodaļā ar lielākajiem klientiem (zelta klientiem) – respektīvi apkalpoja visus Lemberga sabiedrotos un viņu pašu.

Kas ir Gita Grasmane, un kāpēc viņas lietas saistība ar Edgaru Ciniņu ir tik svarīga? G. Grasmane ir ilggadējā Ventpils tranzītbiznesa uzņēmumu darbiniece, kas tiek dēvētā arī par «5% fonda grāmatvedi», jo tieši no viņas datora cietā diska iegūti Excel faili ar stipendiātu iesaukām, abreviatūrām un saīsinājumiem un paprāvām naudas summām, aizvien nemācēja paskaidrot, kādā veidā un ar kādu nolūku no viņas epasta uz ārvalstīm izsūtīti vairāki šifrēti maksājumu uzdevumi.

Prokuratūra uzskata, ka nauda no Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumiem «aizpludināta» uz ārzonas kompānijām un vēlāk sadalīta starp patiesajiem labuma guvējiem, tai skaitā arī krimināllietā apsūdzētajiem.

Prokurors Juris Juriss tiesā žurnālistiem pastāstīja, ka maksājuma uzdevumi, kas nāca no Grasmanes e-pasta, bija iespaidīgi, nereti to summas bija pat mērāmas miljonos ASV dolāru. Grasmane tiesā gan nespēja atcerēties, vai sūtījusi šos e-pastus, kā arī bilda, ka tad, ja to darīja, tad tas bija tiešā priekšnieka Laimoņa Junkera uzdevumā.

Tagad Latvijas politikā izskanējušas runas, ka Edgars Ciniņš un Eva Ciniņa atkal aktīvi iesaistās politiskajos procesos. Pastāv netiešas norādes, ka, izmantojot vecos sakarus un shēmas, E. Ciniņš, pēc tam  kad tika izmests no Ventspils tranzītbiznesa par rupjiem pārkāpumiem un zaudējumu nodarīšanu uzņēmumiem, atkal ķēries pie partiju finansēšanas ar melno naudu, lai tiktu pie kādas sile, no kuras baroties… Tas nebūtu nekāds brīnums, zinot viņa sievas Evas Ciniņās izsmalcināto un dārgo gaumi!

Līdz ar to loģisks ir jautājums – vai Ciniņu pāris atkal politiskajām partijām ved čemodānus ar naudu?

RunaLatvija.lv redaktors Aigars Andersons