Politika

Kāpēc Krievija augstam amatam lobē nacionālisti Baibu Broku?

Sporta medijs eurosport.ru ziņo, ka ikdienā pret Kremli negatīvi noskaņotā „Nacionālās apvienības” (NA) politiķe Baiba Broka starptautiskajā arēnā pēkšņi ir izpelnījusies neviltotu Krievijas uzticību. Runa ir par Brokas ambīcijām Starptautiskajā Biatlona savienībā, uz kuras prezidenta titulu mērķē politiķe.

Zviedrijas pārstāvis Olle Dalins aizvadītajā nedēļā nāca klajā ar apvainojumiem Brokas virzienā, ka viņas kandidatūru savienības prezidenta amatam nekaunīgi lobē Krievijas puse.

Pēc Zviedrijas pārstāvja teiktā, Krievija ir ieinteresēta Brokas kandidatūrā, tā kā viņa ir daudz pielaidīgāka jautājumā par iepriekšējā savienības prezidenta Andersa Besserberga korupcijas skandāliem. Brokas kandidēšana prezidenta amatam bijusi pārsteigums, kas vēl vairāk liekot domāt par Krievijas tiešu iejaukšanos vēlēšanu procesā.

Jānorāda, ka savienības iepriekšējais prezidents Anderss Besserbergs tiek vainots par 243 000 eiro liela kukuļa saņemšanu no Krievijas. Savukārt Broka kopš 2014.gada ir Latvijas Biatlona federācijas prezidente.

Acīmredzot Krievijas puse ir ieinteresēta Brokas kandidatūrā, jo viņa ir „cilvēks, ar kuru visu var sarunāt” un NA politiķe ir gatava nepieciešamības gadījumā noklusēt Kremļa koruptīvās darbības. Uz šo brīdi Starptautiskajā Biatlona savienībā notiek straujš Brokas lobijs, un pastāv iespēja, ka „Kremļa kandidāte” varētu uzvarēt savienības prezidenta vēlēšanās.

Atklāti sakot man tas nav nekāds pārsteigums, ņemot vērā, ka Broka jau iepriekš, neskatoties uz partejisko piederību, ir sevi parādījusi kā Kremlim izdevīgu politiķi. Ne velti Brokas kundze turpina uzturēt tuvas attiecības ar Rīgas mēra Nila Ušakova ģimeni, bet 2014.gadā Latvijas drošības iestādes viņai liedza pieeju valsts noslēpumam.

Tas liek domāt, ka Brokas kundze varētu būt „pamatīgi sasmērējusies” jau iepriekš, bet pašreizējā izdabāšana Kremļa ambīcijām Starptautiskajā Biatlona savienībā ir tikai loģisks politiķes un Maskavas amatpersonu sadarbības turpinājums.

Avoti: https://www.eurosport.ru/biathlon/story_sto6892275.shtml

https://www.insidethegames.biz/articles/1066143/former-latvian-justice-minister-confirmed-as-surprise-candidate-for-international-biathlon-union-president