Latvija runā Viedokļi

Vējonis slēgs līgumu ar “velnu”? Izskatās, ka Valsts prezidents valdībā grib ievilkt vecos spēkus

Lai arī vēlēšanās spēcīgākās pozīcijas un lielāko vēlētāju atbalstu ieguva partijas Jaunā konservatīvā partija (JKP) un KPV LV, tomēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis izvēlējies savdabīgu taktiku – vispirms tikties ar zemāko atbalstu ieguvušajām partijām no “vecās gvardes” – Jauno Vienotību un ZZS. 

Tas viss notiek neskatoties uz to, ka Latvijas tauta vēlēšanās nomainīja teju 70% Saeimas deputātu pret jaunām sejām, skaidri sniedzot atbildi, ko viņi domā par veco Saeimas sasaukumu un valdību!

Jāatgādina, ka Vējonis prezidenta amatā tika ievēlēts tieši no ZZS rindām. Kas tieši slēpjas zem šīs taktikas? Neoficiāli ir zināms, ka partija Attīstībai/Par! par katru cenu gribot valdībā ievilkt ZZS un Lembergu.

Šim virzienam (Lemberga virzīšanai) “kājas aug” no partijā ietekmīgā Edgara Jaunupa, kurš uzskatāms par tādu kā “pelēko kardinālu” un stratēģi.

Viņš lielā mērā kontrolē/virza arī partijas finansējuma lietas, tāpēc, lai arī vairums Attīstībai/Par! biedru ir pret ZZS bīdīšanu valdībā, partijas valde esot stingri izlēmusi no šī ceļa neatkāpties! Runā, ka E. Jaunups esot jau trīs reizes kopš vēlēšanām ticies Lembergu, kur pārspriesti šie jautājumi.

Lembergam ietekmes saglabāšana valdībā ir dzīvības un nāves jautājums, tāpēc viņš izmantojot visus iespējamos soļus un ietekmes sviras, lai izjauktu sākotnēji uzsākto kursu, kad valdības kodolu veido jaunie politiskie spēki (JKP un KPV LV)! Ārējās pazīmes šiem apgalvojumiem ir fakts, ka Attīstībai/Par! kategoriski noraidīja JKP piedāvāto valdības modeli ar Bordānu kā premjerministru, aizbildinoties, ka neesot sastādīts darāmo darbu saraksts. Vēlāk tam piebalsoja Nacionālā apvienība, sakot, ka JKP piedāvājums vairs neesot aktuāls, jo to noraida Attīstībai/Par (respektīvi vecie “siles” buki cenšas saglabāt virsroku, lai arī vēlētāji vēlēšanās skaidri pateica NĒ vecajiem spēkiem)!

Papildus pierādījums šiem notikumiem ir tikko notikušās sarunas starp Attīstībai/Par un ZZS. Pēc šim sarunām “Attīstībai/Par!” premjera amata kandidāts Artis Pabriks pauda, ka sarunas gaitā politiskais spēks vēlējies no ZZS “izspiest” atbalstu reģionālajai reformai. Secinājums – ja jau izdevies izspiest konkrētu atbalstu no ZZS konkrētai lietai, skaidrs, ka no “paristu” skatupunkta ZZS būs viņu iecerētajā valdībā!

Ko darīt? Acīmredzot vēlētājiem būs vēlreiz aktīvi jādara zināma sava nostāja par esošajiem procesiem, ja tomēr Valsts prezidents un aizkulišu spēlētāji centīsies par katru cenu ievilkt valdībā Lembergu un ZZS.